.

Marki

 • 8in1

  8in1

  W 1888 roku powstała w Nowym Jorku firma Harold Feed Supply specjalizująca się w sprzedaży owsa i siana dla miejskich koni... Wkrótce właściciel firmy zauważył nową niszę rynkową - karmy dla najmodniejszych w owym czasie zwierząt domowych - kanarków. Rozpoczął więc produkcję 8-składnikowej mieszanki dla ptaków, którą nazwał 8in1 Song Food.
  Przez kolejne dziesięciolecia firma rozrastała się, rozszerzała ofertę, zmieniała właścicieli, wciąż jednak pamiętając o swojej filozofii - inwestować w badania, uczyć się, wytwarzać produkty, dzięki którym zwierzęta będą zdrowe i szczęśliwe. 

 • Acana
 • Flexi
 • Kong

  Kong

  Zabawki KONG są produkowane przez amerykańską firmę Kong Company z Colorado. 
  Właściciel firmy, Joe Markham, wymyslił pierwszą zabawkę w 1970 r. kiedy zauważył, że jego owczarek niemiecki Fritz niszczy sobie zęby bawiąc się kamieniami. Krok po kroku, Joe odkrył, że Fritzowi bardzo podobają się twarde, gumowe elementy zawieszenia wyjęte ze starych samochodów i spędził 6 kolejnych lat eksperymentując z różnymi rodzajami gumy. Wreszcie stworzył innowacyjną zabawkę, która szybko stała się hitem na całym świecie.

 • Petstages

  Petstages

  Firma Petstages, mieszcząca się w pobliżu Chicago w USA, opracowała linię zabawek odpowiadającą każdemu etapowi życia zwierzaka. Np. ząbkujące szczenię może potrzebować gryzaczka, który można zamrozić, aby ukoić bolące dziąsełka, podczas gdy aktywny dorosły pies może potrzebować wytrzymałej zabawki, która oprze się jego gryzieniu.

  Petstages współpracując z weterynarzami i psychologami zwierzęcymi tworzy co roku dziesiątki zabawek, które są testowane przez zwierzęta o najróżniejszych temperamentach i potrzebach. Po takiej próbie tylko ok. 15% projektów przechodzi do fazy realizacji i wprowadzenia na rynek.

 • Premier

  Premier

  Wszystko zaczęło się w 1988r., w miasteczku Richmond (Virginia, USA), kiedy to Sharon Madere adoptowała emerytowanego charta wyścigowego o imieniu Shadow. Szybko pokochała tę rasę i zaangażowała się w ratowanie jej przedstawicieli. Podczas pracy z chartami zauważyła brak na rynku obroży dopasowanych do specyficznej budowy charciej głowy. Za pożyczone $5000 kupiła więc 2 maszyny do szycia i w jednym z pokojów we własnym domu rozpoczęła produkcję... 
  W kolejnych latach jej produkty zdobyły uznanie behawiorystów, weterynarzy i trenerów. 
  Obecnie Premier Pet Products® zatrudnia 90 osób i produkuje obroże, smycze oraz zabawki dla zwierząt domowych.

 • Smako
 • Sportis
 • Stefanplast

  Stefanplast

  Firma Stefanplast założona w 1964 roku przez Antonio Stefani (stąd nazwa), obecnie zatrudnia 130 osób i jest wiodącym producentem włoskich wyrobów z tworzyw sztucznych. Produkuje nie tylko artykuły dla zwierząt domowych, ale także (a nawet przed wszystkim) plastikowe przedmioty codziennego użytku do domu i ogrodu. Siedziba i zakład produkcyjny znajdują się niedaleko Wenecji.

 • Trixie

  Trixie

  Firma Trixie została założona w 1974r. przez Bonnika Hansena we Flensburgu (Niemcy, tuż przy granicy duńskiej). Rozrastała się stopniowo, zatrudniając 15 osób w 1986r., 135 w 2002r., 300 w 2010r.

  Obecnie Trixie Heimtierbedarf GmbH regularnie zaopatruje ok. 5000 klientów w Niemczech oraz eksportuje swoje wyroby do ponad 60 krajów na świecie. 

 • Urine Off

  Urine Off

  Produkty Urine Off są wytwarzane przez amerykańską firmę Bio-Pro Research, która specjalizuje się w bio-enzymatycznej technologii usuwania plam i zapachów. W tych innowacyjnych preparatach wykorzystywana jest opatentowana mieszanka enzymów i bakterii, które są bezpieczne dla człowieka, ekologiczne, a co najważniejsze - niezwykle skuteczne.

 • Vitapol
 • Zolux

  Zolux

  Historia firmy Zolux sięga 1933 roku. Wówczas to z inicjatywy rodziny Haurit, w zachodniej części Francji, w niewielkiej miejscowości Saintes, powstał sklep z ziarnami dla ptaków, który z czasem przekształcił się w główną siedzibę przedsiębiorstwa.

  Obecnie w skład firmy wchodzi pięć oddziałów we Francji, filie w Polsce i we Włoszech oraz biuro handlowe w Niemczech i w Chinach. Na szczególną uwagę zasługuje centrala we Francji. Tam właśnie kilkunastoosobowy zespół specjalistów projektuje najnowsze kolekcje sprzedawane w ponad 50 krajach na całym świecie.

 • Arden Grange

  Arden Grange

  Arden Grange, to firma rodzinna, której siedziba znajduje się w południowej Anglii w okolicach miasta Brighton. Historia firmy sięga 1981 roku, kiedy to Graham i Wendy Stephens rozpoczęli hodowlę owczarków niemieckich Ardenburg. Z tej pasji wyrosła potrzeba dostarczenia pupilom zdrowych karm - firma Państwa Stephens rozpoczęła przygodę z importem i dystrybucją wysokiej jakości karm z USA. Osiągnąwszy sukces w tej dziedzinie, w 1996 r. postanowili zająć się samodzielną produkcją jedynej w swoim rodzaju karmy, opartej na świeżym mięsie klasy 'human grade' (nadającym się do spożycia przez ludzi).

 • Astro
 • Barry King
 • Canny Company

  Canny Company

  Canny Company to angielska firma oferująca bardzo wąską gamę wysoce wyspecjalizowanych produktów treningowych dla psów. Pośród nich najsłynniejszym jest obroża Canny Collar wymyślona przez Briana Smith'a, miłośnika koni i jeźdzca. Pełne empatii zamiłowanie do koni doprowadziło go do opracowania specjalnej linki dla jednego z jego trudniejszych i wrażliwszych ogierów. Brian szybko zdał sobie sprawę, że również właściciele psów mogliby skorzystać z jego innowacyjnego pomysłu - tak powstała obroża uzdowa Canny Collar.

 • Certech
 • DermaPharm
 • Diamond Pet Foods

  Diamond Pet Foods

  Firma Diamond Pet Foods z Missouri, USA jest liderem w produkcji karm holistycznych i zawierających kwasy Omega-3 i Omega-6. Jej początki sięgaja roku 1970 kiedy to szwagrowie - Gary Schell i Richard Kampeter - zakupili podupadający zakład produkujący karmy dla bydła na lokalny rynek. Gary i Rich mieli cel: chcieli stworzyć wysokiej jakości karmy dla zwierząt domowych, i to nie tylko tych wystawowych ale i zwykłych kundelków czy kotów dachowców. Według nich każdy zwierzak zasługuje na jedzenie produkowane ze świeżych składników, przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń i utrzymaniu rozsądnych cen detalicznych.

 • Dolina Noteci
 • EkoMEBEL

  EkoMEBEL

  EkoMEBEL to polska firma zajmująca się produkcją najwyższej jakości mebli i wyposażenia ogrodowego, głównie z drewna dębowego.

 • Esschert Design
 • Eukanuba

  Eukanuba

  W 1969 roku Paul Iams stworzył karmę dla psów o unikalnej formule. Jedyne czego jeszcze potrzebował to nazwy, która odzwierciadlałaby jej najwyższą jakość. Lubił jazz, a w tymśrodowisku popularne było słowo "eukanuba" na określenie czegoś wyjątkowego i najlepszego.... I tak powstała karma Eukanuba.

 • Feliway
 • Ferplast
 • Fortan

  Fortan

  Firmę FORTAN założył w 1948r. Wolfgang Schmidt-Duisberg. Będąc jednocześnie farmaceutą oraz doświadczonym hodowcą, postanowił poświęcić swoje życie na stworzenie linii jak najlepszych suplementów dla psów i kotów. W 1993r. firmę przejęła jego córka, Ute Heinrichs, i kontynuuje rozwój przedsiębiortswa w duchu zapoczątkowanym przez ojca. 

  Obecnie, firma oferuje więcej niż 40 suplementów dla zwierząt domowych. Wszystkie produkowane są ze składników nabywanych w Niemczech, od firm gwarantujących ich najwyższą jakość popartą wdrożonym systemem HACCP.

 • Frontline
 • Happy Cat & Dog

  Happy Cat & Dog

  Historia niemieckiej firmy Interquell, producenta karma Happy Cat i Happy Dog, sięga XVIIIw., kiedy to rodzina Müllerów produkowała mąkę w młynie w bawarskiej miejscowości Wehringen. Obecnie, Georg Müller - dyrektor zarządzający - kontynuuje tradycje rodzinne swoich przodków. 
  Interquell rozwijając się i koncentrując na innowacyjności stworzył nie tylko wysokiej jakości karmy dla psów (Happy Dog, Defu), ale także dla kotów (Happy Cat) i koni (Happy Horse).
  Oprócz karm dla zwierząt firma zajmuje sie też produkcją spożywczą dla ludzi, skupiając się głównie na specjalistycznych mąkach, organicznych kaszach, płatkach śniadaniowych itp.

 • Ibiyaya
 • LoloPets
 • Maced
 • Miamor

  Miamor

  Firma Finnern produkująca karmy Miamor została założona w 1983 roku przez Roswithę i Joachima Finnern. Jej siedziba mieści się w północnych Niemczech (między Hamburgiem a Hannoverem). Firma do dzisiaj pozostaje w rodzinnych rękach, nie poddając się wpływom wielkich koncernów. 
  Do najbardziej znanych marek tej firmy należą karmy Schmusy, Rinti i Miamor. Najwyższej jakości składniki do ich produkcji sprowadzane są z całego świata - ryby z Tajlandii, pasztety z Kanady, jagnięcina z Nowej Zelandii, drób z Irlandii, inne mięsa z Norwegii. 

 • Orijen

  Orijen

  Karmy Orijen są produkowane w Kanadzie przez rodzinną firmę Champion Petfoods. Firma ta już od ponad 25 lat specjalizuje się w najwyższej jakości karmach, produkowanych ze świeżych (niemrożonych) składników, lokalnych mięs, świeżo złowionych ryb itp. Aby zachować najwyższą jakość składników są one gotowane na parze tego samego dnia kiedy przyjeżdżają do fabryki!

 • Royal Canin
 • Spark

  Spark

  SPARK to marka firmy Incomed zlokalizowanej w Piasecznie. Od ponad 10 lat firma działa w branży higienicznej produkując m.in. podkłady Protectiva Soft dla osób dorosłych i dzieci. Od kwietnia 2015 wytwarza także podkłady treningowe dla zwierząt.

 • Sum-Plast

  Sum-Plast

  Sum-Plast to polska rodzinna firma założona w latach 70-tych. Oprócz działalności produkcyjnej właściciele zajmują się też sprzedażą bezpośrednią asortymentu dla psów i kotów w swoim sklepie zoologicznym, stąd na bieżąco monitorują opinie klientów, udoskonalają istniejące produkty, a także w oparciu o sygnalizowane zapotrzebowanie - tworzą zupełnie nowe.

 • Tetra