.

.

I. Postanowienia ogólne

Sklep internetowy, działający pod adresem NiebieskaZebra.pl, zwany dalej Sklepem, prowadzony jest przez firmę EkoMEBEL z siedzibą w Klebarku Małym, 10-687 Olsztyn, nr NIP 739-103-21-13.

II. Zasady dokonywania zakupów

Podstawowym warunkiem realizacji dokonanych zakupów jest prawidłowe wypełnienie formularza zamówienia, wybór formy płatności, dostawy i zatwierdzenie zamówienia.


Przyjęcie przez Sklep każdego złożonego zamówienia jest potwierdzane drogą e-mailową lub telefoniczną przez obsługę sklepu. 
Sklep przyjmuje zamówienia przez całą dobę we wszystkie dni roku.


Zamówienia w sklepie NiebieskaZebra.pl są realizowane wyłącznie na terenie Polski.


Ceny podawane w Sklepie są cenami wyrażonymi w złotych polskich (PLN) i zawierają podatek VAT. 


Firma EkoMEBEL prowadząca Sklep, wystawia dokument sprzedaży, którym jest paragon lub faktura VAT.


Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawców Sklepu. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Zamawiający jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).


Zamawiający może wybrać następujące formy dostawy zamówionego towaru:

  • dostawa za pośrednictwem Poczty Polskiej (12zł przy płatności z góry, 16zł jeśli płatność przy odbiorze, czas dostawy ok. 2 dni)
  • dostawa za pośrednictwem systemu paczkomatów Inpost (10zł przy płatności z góry, 17zł jeśli płatność przy odbiorze, czas dostawy 1-2 dni)
  • dostawa za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS (16zł przy płatności z góry, 23zł jeśli płatność przy odbiorze, czas dostawy 1 dzień)
Czas oczekiwania na przesyłkę = czas przygotowania do wysyłki + czas jej dostawy. Czas przygotowania do wysyłki wynosi od 0 do 7dni roboczych.
Zamawiający może wybrać następujące formy płatności za zamówiony towar: 
  • przelewem na konto Sklepu
  • za pomocą serwisu PayU
  • przy odbiorze przesyłki kurierowi lub listonoszowi
  • gotówką pracownikowi Sklepu (tylko w Olsztynie)

III. Zwroty i reklamacje

Zgodnie z ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów, oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, Zamawiający może odstąpić od zakupu bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie do 14 dni od momentu otrzymania towaru.

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy Konsument może złożyć, poprzez wypełnienie odpowiedniego Formularza „Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość”, stanowiącego załącznik dostępny na stronie Sklepu, wysłanie podpisanego Formularza wraz z towarem na adres pocztowy Sklepu.

Zwrot, o którym mowa powyżej, dopuszczalny jest tylko w przypadku towaru w stanie nie zmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot może być dokonany w oryginalnym opakowaniu, jeżeli towar występował w opakowaniu. Towar powinien być należycie zabezpieczony.

To co było przez Strony świadczone zostanie zwrócone nie później niż w terminie 14 dni. Pieniądze zostaną zwrócone Kupującemu przelewem na wskazany w Formularzu zwrotu numer rachunku bankowego.

Klient może wymienić zamówiony towar. Poprzez wymianę rozumie się zwrot zakupionego przez Klienta towaru oraz złożeniu nowego zamówienia na żądany towar. 

Podstawą przyjęcia reklamacji jest dowód zakupu towaru (np. paragon fiskalny albo faktura VAT) albo inny dowód zawarcia umowy kupna-sprzedaży.

Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania reklamowanego towaru.

IV. Ochrona danych osobowych

Wypełnienie danych w Formularzu Zamówienia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych Kupującego przez Sklep oraz podmiot uprawniony przez Sklep do zarządzania zawartością strony internetowej, której sklep Internetowy stanowi integralną cześć, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2010 r. Nr 229, poz. 1497 z późn. zm).

Dane osobowe Kupującego będą przetwarzane tylko w celu realizacji złożonego zamówienia, w tym wystawienia paragonu albo faktury, zrealizowania płatności przez system PayU i wysłania przesyłki przez Pocztę Polską, GLS lub Inpost. 


Dane osobowe Kupującego chronione są przez Sklep zgodnie z przepisami wyżej powołanej Ustawy o ochronie danych osobowych, i nie będą przekazywane, odsprzedawane ani użyczane innym osobom lub instytucjom, które nie będą do tego uprawnione. Dane osobowe Zamawiającego zostaną udostępnione w celu wywiązania się z umowy sprzedaży towarów objętych niniejszym Regulaminem.


Dostęp do danych osobowych posiada jedynie administrator danych, którym jest Sklep.


Kupujący, który wypełnił Formularz Zamówienia ma możliwość dostępu do dotyczących go danych osobowych w celu ich weryfikacji, modyfikacji lub wystąpienia o ich usunięcie z bazy danych osobowych, zawiadamiając o tym pisemnie administratora danych, czyli Sklep.