Domki

Promocje

Aktualnie brak promocji.

Ostatnio przeglądane

Karmnik dla wiewiórek

4-ED-WA09

Nowy

Wiewiórki lubią jeść orzechy, nasiona słonecznika. Często pozbawiają pożywienia ptaki, dlatego dokarmianie ich jest bardzo potrzebne.

Więcej szczegółów

37,00 zł

Więcej informacji

  • Wymiary:   12 × 23 x 17,5 cm
  • Materiał: drewno sosnowe + ocynkowana blacha
  • Bardzo praktyczny podajnik karmy dla wiewiórek - zwierzaki przez szybkę widzą smakołyki i szybko orientują się, że mogą się do nich dostać poprzez otwarcie ruchomego daszka
  • Daszek dodatkowo chroni pożywienie przezd czynnikami atmosferycznymi
  • Duża platforma pozwala przysiąść podczas posiłku
  • Łatwy do zamontowania na drzewie lub ścianie
  • Mocny i trwały
  • Produkt holenderskiej firmy Esschende Design

Zanim nadejdzie zima, wiewiórki robią zapasy żywności w licznych skrytkach rozmieszczonych w pobliżu ich siedliska, by wrócić po nie podczas zimowych miesięcy. Dokarmianie wiewiórek nie wyrządza im szkody. Pod koniec zimy rozpoczyna się okres rozrodczy wiewiórek, dlatego szczególnie samice potrzebują wówczas dużo pokarmu. Pierwsze młode rodzą się w marcu, a na początku wiosny już samodzielnie szukają pożywienia.

Najlepszym pożywieniem dla wiewiórek jest mieszanka orzechów laskowych i włoskich, nasiona słonecznika, siekana marchew, sucharki bezcukrowe, arbuz, pokrojone jabłko, winogrona, kiwi i dużo świeżej wody. 
Jeśli to możliwe, wyznacz miejsca dokarmiania w różnych miejscach w ogrodzie, by wiewiórki mogły żerować w odosobnieniu, zwłaszcza, że możesz się spodziewać wielu gości. Montując specjalny karmnik dla wiewiórek masz pewność, że ptaki czy inne zwierzęta nie dostaną się do przygotowanej karmy. 
Poniżej znajduje się lista składników, które można włączyć do wiewiórczego menu: 

- orzechy włoskie 
- orzechy laskowe 
- bukiew (orzechy buczyny) 
- nasiona grabu 
- nasiona słonecznika 
- suszone ziarna kukurydzy 
- kasztany 
- rodzynki 
- jabłka 
- gruszki 
- marchew 
- ogórki 
- cukinia 
- brokuł

Opinie

Napisz opinię

Karmnik dla wiewiórek

Karmnik dla wiewiórek

Wiewiórki lubią jeść orzechy, nasiona słonecznika. Często pozbawiają pożywienia ptaki, dlatego dokarmianie ich jest bardzo potrzebne.

Napisz opinię